KORONAWIRUS- informacje

Ilustracja do artykułu 1920x810.jpg

KORONAWIRUS- informacje

Aktualne informacje dotyczące koronawirusa : https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

Zalecamy także śledzenie komunikatów na stronach:

Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl

PSSE w Siemiatyczach : https://pssesiemiatycze.org/

Wszelkie komunikaty i informacje docierające do Urzędu Gminy Nurzec-Stacja dotyczące koronawirusa publikowane będą na dole strony w załącznikach !Informujemy iż wszystkie osoby, które aktualnie przyjeżdżają zza granicy na teren Powiatu Siemiatyckiego z terenu państw objętych wirusem COVID-19 (koronawirusem): Belgii, Holandii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Danii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Białorusi, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Szwecji, Norwegii, Austrii, Szwajcarii oraz innych krajów dotkniętych nowym koronawirusem SARS-CoV-2 mają obowiązek o fakcie przybycia na teren powiatu niezwłocznie powiadomić Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Siemiatyczach. Osoby takie zostaną objęte nadzorem sanitarno epidemiologicznym.
W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Siemiatyczach - tel. 795 483 324 (czynny całą dobę).OGŁOSZENIE

Z przykrością informuję, że w związku z ogłoszeniem w kraju stanu zagrożenia epidemicznego w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo od 17 marca 2020r. do odwołania ograniczeniu będzie podlegało wykonywanie zadań przez Urząd Gminy Nurzec-Stacja.

Wstrzymane zostaje przyjmowanie interesantów z wyjątkiem spraw niecierpiących zwłoki tj. rejestracja zgonów, rejestracja urodzeń, wydawanie dowodów osobistych (na które wcześniej zostały złożone wnioski) po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Sprawy można załatwiać telefonicznie,  drogą elektroniczną lub listownie. Przyjmowane będą również wnioski pisemne w Biurze podawczym na parterze budynku Urzędu Gminy.

Godziny funkcjonowania Urzędu Gminy pozostają bez zmian.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod następującymi numerami telefonów:

Sekretariat Urzędu Gminy Nurzec-Stacja  - 85 657 50 78, fax: 85 657 50 63

Podatki i opłaty lokalne – 85 657 50 78 w. 38

Urząd Stanu Cywilnego – 85 657 50 77                                   

adres e-mail Urzędu Gminy Nurzec-Stacja  – ug@nurzec-stacja.eu

Kasa Urzędu Gminy Nurzec-Stacja będzie nieczynna od 17 marca 2020r.  Wszelkie wpłaty proszę przekazywać za pośrednictwem płatności elektronicznych:

- podatki  i opłaty skarbowe: Bank Spółdzielczy w Hajnówce nr konta:

  56 8071 0006 0021 8809 2000 0010.

- opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: Bank Spółdzielczy w Hajnówce nr konta: 96 8071 0006 0021 8809 2000 0260

lub za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Nurcu-Stacji, ul. Żerczycka 19 (wpłaty przyjmowane są bez prowizji bankowej). 


Prośba o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Nurzec-Stacja i jednostkach podległych

 

Szanowni Państwo,

z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Nurzec-Stacja i jednostkach podległych. Apelujemy o konsultowanie się telefoniczne oraz zalecamy obecność tylko w konieczności załatwienia spraw pilnych i koniecznych. Wiele spraw urzędowych można załatwić przez telefon lub Internet. Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: ug@nurzec-stacja.eu oraz telefonicznie 85 6575078.

 

Wykaz danych teleadresowych:

 

  • Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury i Biblioteka Publiczna: tel. 85 6575075, e-mail: gouk@nurzec-stacja.eu

 

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nurcu-Stacji: tel. 85 6575014, e-mail: gpnurzec@wp.pl


I N F O R M A C J A

 

Na podstawie  decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze względu na rozprzestrzenianie się  koronawirusa informujemy, że Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy w Nurcu-Stacji  w terminie :  

 

od 14 marca do dnia 25 marca 2020r

 

BĘDĄ NIECZYNNE


KOMUNIKAT ‼️
Zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach ‼️

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa została podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć w placówkach edukacyjnych na terenie całego kraju w dniach 12-25 marca 2020.
W dniach 12-13 marca w szkołach nie będzie zajęć dydaktycznych, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od dnia 16 marca zajęcia zostaną zawieszone- UCZNIOWIE NIE PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA I SZKÓŁ.

Szczegółowe informacje pod adresem:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec